jak dbać o włosy farbowane
4 lipca 2021

Gdy mamy już za sobą wizytę w ulubionym salonie fryzjerskim, a na głowie wymuskany efekt kolorystyczny, na jakiego uzyskaniu nam zależało, w następnych krokach włosy pozostają już tylko w Naszych rękach. Jak dbać o rozjaśnione czy farbowane włosy, aby uzykać rewelacyjne rezultaty? Które produkty będą Nas w tym wspierać? Sprawdźcie.

Zmiana koloru włosów to pierwszy krok, w następnych musimy sobie radzić sami. W jakich? W myciu, pielęgnacji a także stylizacji włosów farbowanych. Z salonu wychodzimy zazwyczaj z przepięknie zadbanymi włosami, wygładzonymi, intensywnie błyszczącymi. Słowem: idealnymi. Jak najdłużej zachować ten efekt?

1. Nie przesadzaj z płukaniem włosów pod prysznicem.

Ponieważ włosy farbowane są bardziej porowate, łatwiej absorbują i uwalniają wodę, przez co kolor blaknie. Ogranicz czas płukania do niezbędnego minimum i stosuj odżywkę niewymagającą spłukiwania.


 2. Myj głowę ciepłą, a nie gorącą wodą.

Im bardziej gorąca woda, tym szybciej kolor wypłowieje.3. Stosuj szampon i odżywki do włosów farbowanych, zapobiegające wypłukiwaniu barwnika.

Raz w tygodniu nałóż maseczkę do włosów, która zwiększy ich nawilżenie i przedłuży trwałość koloru.4.Jeśli obecny kolor różni się znacznie od Twojego naturalnego, farbuj odrosty co 3-4 tygodnie.

Jeśli jest zbliżony – możesz poczekać 4-6 tygodni.5.Osoby farbujące włosy samodzielnie powinny zawsze nakładać farbę najpierw u nasady włosów.

Następnie na środkowy odcinek ich długości i końcówki 10 minut przed płukaniem.6. Przycinaj końcówki co kilka miesięcy.

Im zdrowsze są włosy, tym dłużej kolor będzie się na nich trzymał.


7.Nawilżaj włosy serum, zwracając szczególną uwagę na ich nasadę. 

Serum wzbogacone olejkiem arganowym lub łopianowym odżywi je bez obciążania i powodowania efektu przetłuszczenia.  8.Unikaj stylizacji na gorąco, która wysusza włosy i pozbawia je protein, powodując szorstki wygląd.

Jeśli jesteś uzależniona od suszarki, lokówki czy prostownicy, za każdym razem stosuj spray chroniący przed wysoką temperaturą.


9.Chroń włosy przed słońcem.

Promieniowanie UV uszkadza je równie mocno co skórę, wysuszając i powodując płowienie koloru. Nakładaj czapkę lub kapelusz, gdy spędzasz dzień na zewnątrz.

Zastanawiasz się czy jest jeszcze jakaś zasada? Oczywiście, że tak!! Podstawową zasadą jak dbać o włosy farbowane i w sumie nie tylko o farbowane jest regularność! Bo tylko regularna pielęgnacja przyniesie efekty 🙂

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz