pędzle do makijażu
8 sierpnia 2021

Wykonanie starannego i efektownego makijażu wymaga nie lada wprawy i – jak zawsze w takim przypadku, ćwiczenie czyni mistrza – nie można inaczej nauczyć się wykonywać mistrzowskiego makijażu niż… wykonując go. Może pierwsze sto razy nie przyniesie upragnionego efektu, ale sto pierwszy już tak. I tak jak malarz potrzebuje do wykonania arcydzieła stosownych farb i pędzli, tak i my stajemy przed koniecznością zakupu kosmetyków oraz pędzli do makijażu. Zasady ich samodzielnego doboru są skomplikowane – już choćby dlatego, że to kwestia bardzo indywidualna. Profesjonalna makijażystka albo stylistka ma swoje ulubione kształty, marki. Często używa pędzli niezgodnie z ich przeznaczeniem (ale to nie błąd – to już sztuka, kwestia wprawy oraz lat eksperymentów). Osoba początkująca powinna wybierać pojedyncze pędzle a nie zaczynać od całego zestawu. Dlaczego? Na to oraz inne pytania odpowiem za chwilę.

Czym się kierować?

Jest kilka aspektów, na które powinnaś zwrócić uwagę. Po pierwsze – nie kupuj zestawów pędzli. Zwykle wykonane są z tego samego włosia, a do zrobienia idealnego makijażu potrzebne są różne rodzaje włosia. Do drugie jakość – nie kupuj tanich. Dobrej jakości włosie zapewnia trwałość pędzli. Po trzecie – wybierając pędzle, dopasuj ich wielkość do wielkości swojej twarzy i dłoni. Ilu i jakich pędzli potrzebujesz do wykonania pełnego makijażu?

Do wykonania podstawowego makijaż będziesz potrzebować puchatego pędzla do pudru, pędzla do konturowania, pędzla do nakładania cieni, do blendowania jak również  do brwi.

Które pędzle do makijażu wybrać?

Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Każdy powinien wybierać takie pędzle, które są odpowiednie dla niego. Jeśli na co dzień nie malujemy ust, nie potrzebujemy drogiego precyzyjnego pędzelka. Lepiej zainwestować wówczas w droższy pędzel do bronzera. A jeśli jesteśmy wegankami, to logiczne, że wybierzemy pędzle syntetyczne bez względu na to, czy naturalne są od nich lepsze, czy też nie.

Pamiętaj jednak wybierając pędzle do makijażu skuś się na wypróbowanie różnych marek. W ten sposób sprawdzisz nie tylko jaki rodzaj włosia najbardziej Ci odpowiada ale również zobaczysz które z nich będą trwalsze i posłużą Ci dłużej.

Śledź nas na facebook
Powiązane tagi

Dodaj komentarz