zadbać o stopy
12 września 2021

Jak zadbać o stopy? W końcu są one szczególnie narażone na urazy i podrażnienia, ponieważ to na nich opieramy największy ciężar. Najczęściej dbamy jedynie o wygląd paznokci, a zapominamy o odpowiednim nawilżaniu, zdzieraniu martwego naskórka i zapobieganiu odciskom i modzelom. Gdy poczujesz, że stopy czują się i wyglądają źle, wprowadź program szybkiej odnowy. Sprawdź, jak zadbać o stopy.

Ziołowe kąpiele oraz peeling zapewnią naszym stopom relaks i gładką skórę!

Stopy każdego dnia wykonują bardzo ciężką pracę, dlatego też powinniśmy dać im chwilę odprężenia i ukojenia po powrocie do domu. W tym celu świetnie sprawdzą się ziołowe kąpiele. Kąpiel ziołowa nie tylko zrelaksuje nasze stopy. Dobór odpowiednich ziół pomoże również w walce z: puchnięciem stóp, nieprzyjemnym zapachem czy nadmierną potliwością. Warto moczyć stopy przez około 15–20 minut. Dodatkowo ciepła woda ogrzeje nasze stopy, co może okazać się zbawienne przy słabym krążeniu, które powoduje, że nasze kończyny są przeważnie zmarznięte.

Prócz częstych kąpieli, przynajmniej dwa razy w tygodniu powinniśmy robić peeling, aby usunąć zrogowaciały naskórek. Prócz stosowania peelingu do stóp i specjalnej tarki bądź pumeksu, warto także raz na miesiąc używać nożyka do pięt, który skutecznie pomoże nam się rozprawić ze zrogowaciałym naskórkiem. Przy tym zabiegu niezbędna jest wymiana ostrza i posmarowanie stóp wazeliną, która zabezpieczy skórę przez uszkodzeniami.

Stopy to nie tylko pięty, to też paznokcie!

Przy każdorazowej pielęgnacji stóp nie wolno nam zapominać o paznokciach. Przede wszystkim zaczynamy od zmycia lakieru z płytki paznokciowej. Nie ważne czy jest to lakier o intensywnej barwie czy przezroczysta odżywka do paznokci, dodatkową warstwę należy zmyć zawsze. Tak przygotowane paznokcie równiutko obcinamy, a następnie piłujemy, nadając im ładny kształt i wyrównując brzegi. W dalszej kolejności serwujemy naszym paznokciom szereg zabiegów począwszy od peelingu, poprzez odżywienie ich specjalną oliwką z dodatkiem witaminy E, aż po nałożenie ochronnej warstwy odżywki witaminowej.

Pamiętajmy jednak: jeżeli wcieramy w płytkę paznokciową oliwkę, należy pozostawić ją na co najmniej godzinę, aby się wchłonęła, a zarazem natłuściła i odżywiła nasze paznokcie. Potem koniecznie zmywamy każdy paznokieć zmywaczem, aby pozbyć się tłustej warstwy. Dopiero wówczas możemy zacząć nakładać odżywkę w lakierze. Bardzo ważne jest to, aby nie nakładać lakieru bezpośrednio na płytkę, ale by zawsze pamiętać o warstwie ochronnej w postaci odżywki witaminowej, która nie tylko wzmocni nasze paznokcie, ale również zapobiegnie ich przebarwieniom.

Nie zapominaj o kremie

Przesuszona skóra stóp ma tendencje do szybkiego rogowacenia, więc żeby temu zapobiec, dbaj o jej dobre nawilżenie. Rano użyj kremu natłuszczającego, który odbuduje płaszcz hydrolipidowy skóry i zapobiegnie jej wysuszaniu. Natomiast wieczorem na umyte stopy nałóż odżywczą maskę, poczekaj, aż się wchłonie, i załóż bawełniane skarpety. Kiedy rano je zdejmiesz, przekonasz się, że skóra jest gładka, miękka i nawilżona.

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz