Jak dbać o kręcone włosy?
24 lipca 2022

Kręcone włosy – albo je kochasz, albo… prostujesz. Niektóre posiadaczki naturalnie skręconych pasm rezygnują z nich tylko dlatego, że nie wiedzą jak odpowiednio dbać o loki, by były sprężyste i lśniące. To może być błąd, bo zadbane włosy kręcone są niezwykle efektowne i naprawdę potrafią wywołać tzw. efekt WOW. Chcesz, żeby Twoje loki wyglądały pięknie i przyciągały spojrzenia? W tym artykule doradzimy Ci jak dbać o kręcone włosy!

Pielęgnacja włosów kręconych – podstawy

Loki mają jednak swój urok i bywają obiektem westchnień zwłaszcza tych z nas, które mają gładkie i proste włosy, które trudno poddają się stylizacji. Trzeba jednak przyłożyć dużą uwagę do ich pielęgnacji.  Jak dbać o włosy kręcone, żeby lekko je obciążyć, ale jednocześnie nie przeciążyć? Co pomoże podkreślić skręt loków, ale nie pozbawi włosów objętości i efektu push-up u nasady? Jak nawilżać, żeby końce przestały się przesuszać, a włosy u nasady przetłuszczać? Zobacz, jak dbać o kręcone włosy krok po kroku.

Mycie kręconych włosów

Niezależnie od rodzaju włosów, odpowiednio dobrany szampon stanowi podstawę udanej pielęgnacji. Mycie włosów kręconych ma oczyścić je i prawidłowo przygotować do wchłonięcia innych produktów takich jak odżywki, maski czy olejki.

Jaki szampon do włosów kręconych sprawdzi się najlepiej? Dobrze jest postawić na produkt delikatnie oczyszczający, nawilżający i wzmacniający włosy oraz chroniący skórę głowy.

Nawilżanie i odżywianie włosów kręconych

W przypadku włosów kręconych nawilżanie i odżywianie to absolutna podstawa pielęgnacji. Bez tego suche włosy stają się jeszcze bardziej suche, zaczynają się łamać i kruszyć. Są za to bardzo podatne na puszenie, a ich skręt nie wygląda dobrze.

  • Po każdym myciu kręconych włosów nakładaj na nie odżywkę.
  • Przynajmniej 1-2 razy w tygodniu nakładaj na włosy bogatą w składniki nawilżające i odżywcze maskę.
  • Pamiętaj, aby w składzie masek i odżywek znalazły się nawilżające emolienty z niewielką ilością humektantów (ich nadmiar może puszyć włosy) i proteiny.
  • Maskę nakładaj od ucha w dół, aby nie obciążać włosów u nasady.
  • Definiuj swoje loki za pomocą specjalnie do tego stworzonego kremu.
Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz