jak myć włosy
27 listopada 2021

Około 40% kobiet myje włosy codziennie i spędza średnio aż 23 minuty stylizując je. Ponadto około połowa tych kobiet twierdzi, że ich włosy są cienkie, pozbawione blasku i łamią się. Jak uzasadniony jest czas spędzony przed lustrem do czasu pielęgnacji włosów? Najprawdopodobniej robisz coś źle i dlatego musisz je myć codziennie.

Jeśli chcesz aby Twoje włosy zawsze wyglądały nieskazitelnie zastosuj poniższe zasady w swojej pielęgnacji i poczuj różnicę.

Przed myciem rozczesz włosy

Pozwoli to usunąć pozostałości z pianki, żelu lub lakieru, którego użyłaś rano. Ten nawyk pozwoli zminimalizować ryzyko wypadania włosów.

Odpowiednia ilość szamponu

Delikatnie rozprowadź szampon na całej powierzchni włosów, szczególnie u jej nasady. Jeśli posiadasz włosy krótkie włosy nałóż na nie szampon w ilości nie przekraczającej wielkości jednego orzecha włoskiego. Jeśli Twoje włosy są dłuższe zastosuj podwójną jego objętość.

Od cebulek do końcówek → 

Nakładaj szampon od skóry głowy i kieruj się ku końcówkom. Włosy u nasady są młodsze i zawsze stają się bardziej tłuste a końcówki zazwyczaj są suche i są najbardziej kruchymi fragmentami włosów.

Ile razy stosować szampon?

Niby takie banalne bo każdy z Nas myśli sobie raz. Otóż nie, prawidłowe mycie polega na dwukrotnym umyciu włosów. Idealnym rozwiązaniem byłoby mycie dwoma różnymi szamponami z których pierwszy miałby za zadanie umycie włosów a drugi ich odżywienie.

Wybieraj miękkie szampony

Unikaj środków anionowo czynnych, które wysuszają włosy i skórę głowy powodując podrażnienia i reakcje alergiczne.  Gdybyś wiedziała, że te substancje w motoryzacji służą do odtłuszczania maszynowego użyłabyś go???? Sprawdź etykietę i upewnij się, że Twój szampon nie zawiera  on najbardziej agresywnych anionowych środków powierzchniowo czynnych SLS i ALS.

Co robić z długimi włosami?

Jeśli Twoje włosy sięgają poniżej ramion chroń suche końcówki  używając odżywek nawilżających.  Sprawi to, że Twoje włosy będą jedwabiste i lśniące.

Kiedy myć włosy zimną wodą?

Styliści twierdzą, aby przy ostatnim płukaniu używać zimnej wody. Pozwoli zamknąć to mieszki włosowe i zapobiec ich wypadaniu i łamaniu.

Zastosuj ocet jabłkowy

Dwa razy do roku przed umyciem włosów spłucz  je najpierw roztworem octu jabłkowego w proporcji jedna część octu do trzech części ciepłej wody. Pozwoli to rozjaśnić i oczyścić włosy a także taki roztwór jest dobrą metodą na pozbycie się łupieżu.

Po umyciu rozłóż pasma palcami a nie grzebieniem

Unikaj stosowania grzebienia na świeżo umytych włosach.  Zapobiegniesz w ten sposób łamaniu się włosów. Zamiast tego używaj palców lub szczotki z rzadkimi zębami.

Jak często myć włosy?  →

Prawidłowo powinno się je wykonywać co 3 – 4 dni. Codzienne mycie włosów pozbawia skórę głowy olejków eterycznych i powoduje nadmierną aktywność gruczołów łojowych. Według ekspertów nawet osoby z tłustymi włosami nie powinny myć ich codziennie gdyż ten problem może się wtedy jeszcze bardziej zaostrzyć.

Mam nadzieję, że zasady, które przedstawiłam pomogą Ci uzyskać wymarzony przez Ciebie efekt na włosach.

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz