Jak powiększyć usta makijażem?
18 czerwca 2022

Marzysz o pięknych i apetycznie pełnych ustach? Nie musisz się umawiać na zabiegi powiększania ich kwasem hialuronowym! Wystarczy, że użyjesz kilku makijażowych sztuczek, które podkreślą urodę warg bez ingerencji lekarza medycyny estetycznej. Jak powiększyć usta makijażem? Sprawdź, jakie to proste.

Powiększanie ust makijażem – czy to w ogóle możliwe?

Wąskie jak sznurówki albo po prostu małe usta – co druga z nas je ma. Czy jedynym sposobem na ich powiększenie są inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej? Oczywiście, że nie! W prosty sposób możemy dodać swoim ustom objętości – a wszystko za sprawą makijażowych i pielęgnacyjnych trików.

Te panie, które do tej pory nie malowały ust albo jedynie od czasu do czasu sięgały po kolorową szminkę, mogą przygotować się na miłą odmianę. Starannie dopracowany make-up warg potrafi bowiem sprytnie je uwydatnić, i to w zaledwie kilka minut! Jak więc powiększyć usta makijażem?

Powiększanie małych ust – zacznij od konturu

Konturówka to produkt, który wciąż stosunkowo rzadko można spotkać w damskich kosmetyczkach. A szkoda! Malowanie ust, szczególnie tych mniej wydatnych, warto bowiem zacząć od zaznaczenia konturu. Dzięki temu zabiegowi usta wydadzą się większe i pełniejsze.

Jak używać konturówki? To proste! Najpierw należy pokryć wargi bazą – może to być po prostu podkład lub korektor, który stosujemy na co dzień. W ten sposób naturalny kształt ust przestanie być ograniczeniem i będziemy mogły nieco go powiększyć. Teraz należy sięgnąć po konturówkę – jej kolor powinien być maksymalnie zbliżony do koloru pomadki, który będziemy chciały zaaplikować w kolejnym kroku. Nowy kontur ust malujemy dosłownie kilka milimetrów poza naturalnymi krawędziami – większy odstęp będzie się mocno rzucał w oczy. 

Podczas zaznaczania konturu nie spieszmy się i starajmy się o precyzję. Linie powinny być równe i dokładne, by całość prezentowała się jak należy. Na koniec możemy delikatnie rozetrzeć obrzeża pędzelkiem w kierunku środka warg. Dzięki temu kontur powiększanych małych ust lepiej połączy się z naniesioną później pomadką.

Sięgnij po kosmetyki powiększające usta, czyli plumpery

Jednym z najskuteczniejszych metod naturalnego powiększania ust bez igły są sprytne kosmetyki, które bez trudu znajdziesz w naszej drogerii, nazywane plumperami. To produkty zawierające składniki, które wywołują delikatne podrażnienie i pobudzają mikrokrążenie. Mogą dawać efekt mrowienia czy szczypania, ale za to skutecznie pozwalają uwypuklić wargi. Takimi składnikami są na przykład mentol, jad pszczeli (jak w powiększającym usta błyszczyku Eveline Cosmetics z linii Oh!My Lips

Zamień matową pomadkę na błyszczyk!

Posiadaczki niezbyt wydatnych ust powinny stosować modne błyszczyki i lakiery do ust, które tworzą na ich powierzchni warg lśniącą, lustrzaną powierzchnię, która odbija światło, w efekcie czego wizualnie powiększa usta i je uwydatnia. Do make-upu powiększającego usta możesz użyć na przykład:

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz