przechpwywać kosmetyki
26 września 2021

Kosmetyki muszą być przechowywane w odpowiedni sposób, bo tylko wtedy zachowają dobrą jakość na dłużej. Światło, wysokie temperatury czy wilgotność – to tylko niektóre z niekorzystnych warunków, które wpływają na efektywność i trwałość kosmetyków. Jak możesz przedłużyć ich życie? W czym je najlepiej trzymać i jak przechowywać? Czy można kosmetyki trzymać w łazience? Czy lepsza jest lodówka?

Jak przechowywać kosmetyki w łazience?

Jeśli to możliwe, nie przechowuj kosmetyków w łazience. Zaskoczona? Ja też byłam, ale prawdą jest, że w łazience często panuje najwyższa temperatura i duża wilgotność powietrza. A to nie sprzyja trwałości i jakości kosmetyków! Jeśli więc w Twojej łazience jest bardzo ciepło, takie kosmetyki jak kremy do twarzy i pod oczy, oleje i olejki, balsamy do ciała postaraj się przechowywać np. w szafie w sypialni.

Przechowywanie kosmetyków w lodówce

Przechowywanie kosmetyków w zimnym miejscu, takim jak lodówka, często jest najlepszym rozwiązaniem. Wiele produktów wymaga chłodnej temperatury, by nie utracić swoich cennych właściwości i utrzymać wysoką jakość na dłużej. Czy jednak wszystkie kosmetyki powinny znajdować się w lodówce? Instynktownie większość z pań przecząco kiwa głową i słusznie.

Do kosmetyków, które z pewnością powinny być przechowywane w chłodnym miejscu, należą między innymi kosmetyki naturalne, ekologiczne, które w swoim składzie nie zawierają konserwantów. Tak samo warto przechowywać kremy pod oczy – stosowane na zimno szybciej zwalczą opuchliznę.
Tak samo zimnej temperatury wymagają kosmetyki zawierające składniki aktywne, np. kremy z retinolem (witaminą A), witaminą C czy peptydami.

Przechowywanie kosmetyków – a perfumy?

Perfumy nie wymagają od nas wyjątkowych, specjalnych warunków. Mimo że wiele kobiet wciąż lubi przechowywać ulubione perfumy w lodówce, zimna temperatura nie wpływa wyjątkowo na ich zawartość. Dużo bardziej powinno się unikać wystawiania flakoników na promienie słoneczne. Perfumy nie lubią słońca i światła. Dlatego najlepiej trzymać je w zamkniętych szafkach, a jeszcze lepiej nie wyrzucać pudełek w których zostały one kupione.

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz