przygotować skórę
16 maja 2021

Lato zbliża się wielkimi krokami, chociaż pogoda nas nie rozpieszcza. Słońce, wysokie temperatury, woda, opalanie. Wreszcie możemy zrzucić z siebie długie swetry i zakryte buty na poczet zwiewnych sukienek czy krótkich szortów! Zanim jednak na dobre stracimy głowę na czas wakacji, zadbajmy koniecznie o swoją skórę! Zanim odpowiemy na pytanie, jak przygotować skórę przed latem, warto zastanowić się, jak optymalnie powinna ona wyglądać. Najczęściej wymieniamy trzy cechy ładnej skóry: jędrność, odpowiednie nawilżenie i gładkość. Warto podkreślić, że nasza skóra mocno odzwierciedla ogólny stan naszego zdrowia, sposobu odżywiania i trybu życia, jaki prowadzimy. Stąd aby ją przygotować do lata należy pamiętać nie tylko działaniach zewnętrznych.

Jak przygotować się wewnątrz

 Jeśli chcemy ładnie i promiennie wyglądać latem – zwróćmy uwagę na to, co mamy na talerzu i co pijemy. Warto również skorzystać z suplementów diety, by uzupełnić brakujące witaminy i składniki mineralne. Bardzo ważną częścią naszego pożywienia powinny stać się też surowe owoce i warzywa (a najlepiej niepasteryzowane soki), ponieważ oprócz tego, że dostarczają one cennych składników odżywczych, bardzo dobrze ujędrniają i nawilżają one skórę. 

 Trzeba zacząć od peelingu     

U większości z Nas po zimie możemy zaobserwować suchość i szorstkość skóry. Dlatego na początek powinniśmy wykonać dokładny peeling. Mamy do wyboru gotowe preparaty znajdujące się w drogeriach, możemy przygotować go własnoręcznie bądź wybrać się w tym celu do gabinetu kosmetycznego. Po co go wykonywać?  Przede wszystkim usuwa on martwy, zrogowaciały naskórek. Nie tylko zdecydowanie poprawia to wygląd skóry i ją wygładza, ale także ujędrnia i sprawia, że zastosowane po nim kosmetyki i preparaty mogą łatwiej dotrzeć w jej głębsze warstwy.

Nawilżanie jest podstawą

Drugim problemem z jakim zmagamy się po zimie jest mocno przesuszona skóra. Jest to związane ze zmianą temperatur jak również z ilością odzieży jaką na sobie nosimy. Dlatego po wykonaniu kompletnego peelingu warto zadbać o mocne nawilżenie skóry. Aby ten efekt osiągnąć stosujemy balsamy, masła bądź olejki do ciała. Warto postawić na produkty z dużą zawartością składników aktywnych a także takie, które w swoim składzie będą zawierały allantoinę i panthenol. Pomogą one nie tylko w nawilżeniu skóry ale także złagodzą podrażnienia.

Filtry, filtry i jeszcze raz filtry

Jeśli chodzi o przygotowanie skóry do lata, to niezbędne są filtry UV. Możemy stosować je przez cały rok, ja jednak zaczynam smarować skórę twarzy i ciała wiosną, gdy słońce zaczyna silniej przygrzewać. Blada skóra jest znacznie bardziej narażona na poparzenia, niż skóra która jest już zahartowana słońcem. Dodatkowo mocne słońce potrafi w szybki sposób zafundować nam drobne przebarwienia na twarzy.  Dlatego polecam wysokie filtry SPF 50 nie tylko do stosowania na twarz ale do całego ciała. Nie tylko ochronią skórę przed promieniowaniem słonecznym ale również opóźnią procesy fotostarzenia skóry.

Jeżeli przygotujesz skórę teraz odwdzięczy się nam ona piękną opalenizną latem.

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz