Jak się pozbyć cellulitu?
5 czerwca 2022

Z pewnością tak jak wiele z Nas kobiet Ty również zastanawiasz się jak się pozbyć cellulitu i nie masz pomysłu. Cellulit jest problemem, który spędza sen z powiek wielu z Nas kobiet. Stosujemy diety, kosmetyki i różne inne specyfiki, które mamy nadzieję, że zadziałają. Jak sobie radzić z tak zwaną „skórką pomarańczową”? Jak skutecznie i szybko się go pozbyć? Postaramy się Wam podpowiedzieć.

Co to jest cellulit?

Cellulit to inaczej lipodystofia, pojawia się kiedy komórki tłuszczowe (adipocyty), ulegają przerostowi i zaczynają wywierać nacisk na naczynia krwionośne oraz limfatyczne, co prowadzi do zaburzeń w krążeniu krwi i dysfunkcji przemiany materii w komórkach. Wyróżniamy dwa rodzaje cellulitu: wodny (twardy) oraz tłuszczowy (miękki).

Przyczyn powstawania cellulitu może znaleźć się naprawdę sporo. Nie tylko otyłość czy brak ruchu ale również uwarunkowania genetyczne, problemy z krążeniem lub gospodarką hormonalną organizmu, uzależnienia od papierosów lub alkoholu, wad postawy, a nawet… noszenia zbyt ciasnych ubrań mogą wpływać na jego powstawanie.

Jak sprawić aby cellulit zniknął?

Jeśli chcesz zniwelować widoczność cellulitu, w pierwszej kolejności zadbaj o swoją wagę – skorzysta na tym nie tylko skóra, ale też cały organizm. Nie musisz się diametralnie odchudzać, warto jednak zadbać o zbilansowaną dietę, dostarczanie sobie w posiłkach wszystkich niezbędnych składników odżywczych i ograniczanie soli oraz cukru. Dobrym sposobem na cellulit jest uprawianie sportu – ruch poprawi krążenie krwi oraz limfy i sprawi, że toksyny szybciej zostaną wydalone z organizmu.

Masaż sposobem na cellulit

Niezawodnym sposobem na poradzenie sobie z problemem cellulitu są codzienne masaże dotkniętych cellulitem okolic. Wystarczy, że pod prysznicem użyjesz żelu peelingującego, a po wyjściu z kąpieli naniesiesz na skórę antycellulitowy olejek kolistymi ruchami, zawsze od dołu do góry, w kierunku serca.

Rekomendujemy też masaże na sucho, wykonywane za pomocą specjalnej szczotki z ostrym włosiem lub jutowej rękawicy. Taki zabieg polega na masowaniu ciała posuwistymi, mocnymi ruchami od dołu do góry przez kilka minut.

Jakie składniki są najskuteczniejsze w walce z cellulitem

Do codziennej pielęgnacji antycellulitowej wybieraj kosmetyki, które mają w składzie:

Dobrze, jeśli kosmetyki na cellulit mają wszechstronne działanie i jednocześnie sprawdzają się w niwelowaniu rozstępów

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz