idealne perfumy
13 czerwca 2021

Idealne perfumy? Ich wybór może wydawać się prosty. W końcu wchodzimy do perfumerii, wąchamy kilka zapachów, wybieramy ten najlepszy i kupujemy, prawda? Jednak niestety, jeżeli chcemy wybrać perfumy, z których będziemy naprawdę zadowoleni, warto nieco przedłużyć całą procedurę.

Przede wszystkim pamiętajmy, że aby rzeczywiście poznać zapach, powinniśmy nosić go na sobie przez przynajmniej kilka godzin. Dlatego próbowanie kilku czy nawet kilkunastu perfum jednocześnie nie jest dobrym pomysłem. Popsikanie papierka też nie przyniesie zamierzonego efektu. Najlepiej zaaplikować zapach na przegub dłoni.

Dlaczego to wszystko jest takie ważne? Jeżeli chcemy kupić idealne perfumy, musimy wydać na nie określoną, zazwyczaj niemałą sumę pieniędzy. Szkoda więc byłoby wyrzucić pieniądze w błoto, kupując je pod wpływem impulsu czy za sprawą ładnego flakonika, a następnie w ogóle ich nie używać.

 Jakie zasady zastosować idealne perfumy?


1. Idealną porą na wybór perfum jest poranek, kiedy to nasz węch jest najbardziej wyostrzony i wrażliwy na otaczające nas zapachy.

Zdecydowanie najgorszą porą jest późne popołudnie, po ciężkim dniu w pracy, gdy jesteśmy zmęczone.

2. Najważniejsze jest, aby przed planowaną wizytą w perfumerii nie sięgać po perfumy, których używamy na co dzień.

Zakłócą one nasz węch i perfumy na które się zdecydujemy będą błędnym wyborem…

3. Podczas jednej wizyty w drogerii testujemy maksymalnie trzy zapachy.

Nasz węch bardzo szybko się męczy, unikajmy przekłamywania zapachów.

4. Jeśli sprawdzacie więcej niż trzy zapachy poproście o ziarenka kawy do powąchania.

Powąchanie ich na pewno ułatwi wam wybór. Przez ich mocny, charakterystyczny aromat, wszystkie inne zapachy zostają stłumione, przez co możemy bez problemu kontynuować nasze poszukiwania. Jeśli nigdy nie próbowałyście? Polecam, przy najbliższej okazji zapytajcie w drogerii o ziarenka lub zabierzcie kilka ze sobą. W tej kwestii zdania są nieco podzielone, niektórzy uważają, że ziarna kawy wręcz przeciwnie tylko szkodzą przy wyborze perfum, ponieważ dodają kolejnej nuty zapachowej i wszystko mieszają. Mi osobiście kawa bardzo pomaga przy testowaniu i znalezieniu tych idealnych. Owszem jeśli sprawdzamy ogromną ilość zapachów kawa może wszystko pomieszać, ale jeśli stoimy przed wyborem pomiędzy 3-4 zapachami, ziarna po prostu gaszą nasz węch i po chwili możemy spokojnie wrócić do testowania. Nie wierzcie mi na słowo, po prostu sprawdźcie.

5. Zawsze decydujcie się na testowanie zapachów na skórze.

Papierowe paski tzw. blottery, powinny być tylko pierwszą fazą kupowania perfum, dającą nam jasny sygnał czy perfumy nam się podobają czy też nie. Jeśli zapach na blotterze nas zaciekawi, testujemy go na skórze. Każde perfumy inaczej pachną na skórze, inaczej na ubraniach, a jeszcze inaczej na innej osobie.

6. Najlepszym miejscem do aplikacji perfum są ciepłe partie naszego ciała z wyraźnie wyczuwalnym pulsem.

Pod wpływem ciepła zapach będzie o wiele bardziej intensywny. Spryskujmy więc nadgarstki, przedramiona, szyję wzdłuż tętnic, okolice zgięcia łokci czy nawet pod kolanami. Jeśli decydujemy się na sprawdzanie zapachu na nadgarstku pamiętajmy, że nie wolno nimi pocierać gdyż prowadzi to do szybszego ulatniania się zapachu.

7. Decyduj się na wody perfumowane.

W drogeriach wśród zapachów znajdziesz mgiełki zapachowe, wody toaletowe i wody perfumowane. Pamiętaj, że właśnie te ostatnie mają największą zawartość olejków co znacząco wpływa na ich trwałość.

8. Aby przedłużyć trwałość zapachu warto odpowiednio nawilżyć skórę.

Do nawilżenia watro zastosować bezzapachowy balsam, oliwkę do ciała bądź wazelinę. Produkty te odpowiednio nawilżą i natłuszczą skórę ale nie pozostawią na niej zapachu, który będzie wchodził w interakcję z wybranym przez Was zapachem.

Sądzę, że jeśli zastosujecie moje wskazówki, będziecie w pełni usatysfakcjonowane wybranym przez Was zapachem.

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz