paleta cieni
22 marca 2021

Hmm…Jak to zrobić? Jak znaleźć odpowiednią paletę cieni dla Siebie? Jest mnóstwo czynników, które sprawiają, że cienie do powiek, które wybieramy podobają nam się bardziej, inne mniej. I nie, nie zawsze chodzi o kolor. Jest mnóstwo różnych aspektów, które wpływają na to, jak cienie na powiekach wyglądają. Jak się z nimi pracuje i jak długo z nami zostają. Co na to wszystko wpływa?

Po pierwsze struktura.
Nie ważne tak naprawdę, czy są to pojedyncze cienie, czy wybierasz paletę cieni. Struktura cieni, czy tak zwana formulacja sprawia, że cienie nakłada nam się łatwiej lub trudniej, tak samo jest z blendowaniem. Do odpowiednije formulacji powinniśmy dobrać również narzędzie. I tak cienie kremowe, cechujące się również dużą pigmentacją, ale niekiedy łatwo się osypujące znajdziesz np. w najnowszych paletach MIYO Sisterhood. To genialnie napigmentowane cienie, które nakłada się jak masełko. Kleją się do powieki i lepiej nie nakładaj ich płaskim syntetycznym pędzlem. Tu lepiej sprawdzi się naturalne włosie, puszyste- ale też nie za bardzo. Miotełką idealnie rozblendujesz cienie, ale do nakładania cieni z tych palet polecamy ten pędzel. Pamiętaj, żeby po nałożeniu cieni na pędzel strzepnąć ich nadmiar- unikniesz wtedy osypania się cienia pod oczami oraz zmniejszysz ryzyko zrobienia plamy na powiece.

A może wolisz takie palety cieni?
Jeżeli wybierasz cienie, które są nieco bardziej suche, np jak w palecie MAKEUP REVOLUTION Colour Book Shadow Palette, to nie znaczy, że wybierasz źle!
Nie popadajmy w skrajności i tak palety cieni, jak ta od MUR są nieco suchsze, to również ma swoje plusy. Takie cienie najlepiej nakładać pędzlem do powiek takim jak IBRA Pędzel nr 19. Pomoże to skoncentrować pigment, ale dzięki jego formule jest mała szansa na zrobienie plamy na oku. Takimi cieniami niesamowicie łatwo stworzysz chmurkę, dzięki czemu Twój poziom blendowania cieni może wskoczyć jeszcze level wyżej.

Także nie ważne w jakiej kolorystyce lubisz się najbardziej. Czy wolisz błyski, maty, satyny. Wolisz pojedyncze cienie, czy palety. Tak naprawdę wpływ na to, że po daną paletę sięgasz częściej jest formulacja. Bo choćby cienie były nie wiem jak piękne. to jeśli będziesz się męczyć codziennie je nakładając, to jestem pewna, że za chwilę całkowicie z nich zrezygnujesz.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, jakie produkty polecamy, a także jakie mamy nowości oraz zabawy, to koniecznie wpadnij na naszego facebooka i instagrama– tam zawsze będziesz na bieżąco.

Dodaj komentarz