manicure japoński
1 sierpnia 2021

Na pewno większość z Was słyszała o manicure japońskim i jego dobroczynnym działaniu. Część pewnie poznała go na własnych paznokciach. No właśnie – czy opisywane efekty rzeczywiście są prawdą? Przekonaliśmy się, że jak najbardziej! Manicure japoński to świetny i niezwykle skuteczny sposób wzmocnienia naturalnych paznokci. Jednak jego efekty zależą od jego prawidłowego i dokładnego wykonania oraz systematyczności. Dowiedzmy się najpierw co to takiego?

Co to jest manicure japoński?

Manicure japoński jest zanany i stosowany od ponad 400 lat. Jako pierwsze korzystały z niego japońskie arystokratki w celu poprawy kondycji oraz wyglądu paznokcia. Jest to zabieg w całości składający się z naturalnych składników a oto kluczowe z nich:

keratyna – jest podstawowym budulcem paznokcia

pyłek pszczeli – źródło cystyny likwidujące problem łamliwych i kruchych paznokci

witaminy A, H, E oraz B5 – wspomagają prawidłowy wzrost

​krzemionka z Morza Japońskiego – odżywia i ułatwia wnikanie witamin w głąb płytki

Jak wykonać manicure japoński? Krok po kroku

  • Dezynfekujemy dłonie – to powinien być nawyk podczas każdego manicure, które wykonujemy też w domu.
  • Matujemy płytkę paznokcia za pomocą specjalnego pilniczka,
  • Nanosimy pastę na specjalistyczną polerkę i wcieramy, wykonując ruchy w jednym kierunku w płytkę paznokcia. Czynność wykonujemy, aż płytka nie zacznie wyraźnie błyszczeć.
  • Nanosimy specjalny puder, który również wcieramy w paznokcie w jednym kierunku

Jak często wykonywać manicure japoński?

Bardzo ważna część i bardzo ważne pytanie.  Zabieg wykonujemy nie częściej niż co 2-3 tygodnie,  należy wtedy  zrobić jego uzupełnienie. Częstsze wykonywanie japońskiego manicure zazwyczaj przynosi efekt odwrotny od zamierzonego, czyli jeszcze bardziej osłabiamy paznokcie.

Efekty takiego manicure?

Widać je niemal natychmiast – paznokcie są niezwykle gładkie i błyszczące. Warto pamiętać, że po zabiegu nie powinno się malować paznokci przez 6-7 dni, ponieważ płytka jest mocno natłuszczona.

Aby uzyskać trwałe efekty zabieg należy powtórzyć 3-4 razy w odstępach 3 tygodni. Manicure japoński daje bardzo delikatny połysk, dzięki czemu mogą poddawać się mu także mężczyźni.

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz