męska pielęgnacja
22 sierpnia 2021

Wygląd skóry jest odbiciem naszego stylu życia, diety, używanych kosmetyków i sposobu pielęgnacji. Dodatkowo skóra każdego mężczyzny różni się pod względem potrzeb. Jedni więcej trenują, inni mniej, jedni spędzają dużo czasu na słońcu, inni w pomieszczeniach klimatyzowanych, jedni poświęcają więcej czasu na pielęgnację, inni nie przykładają do niej szczególnej wagi. Przekłada się to nie tylko na wygląd skóry, ale również na jej zdrowie. Na szczęście wystarczy kilka prostych kroków oraz dobrze dobrane kosmetyki, aby cieszyć się zdrową i atrakcyjną cerą. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat męskiej pielęgnacji? Nic nie stoi na przeszkodzie 🙂

Jak zadbać o skórę twarzy?

Zastanawiasz się, jak dokładnie powinna wyglądać męska pielęgnacja twarzy? Najważniejsza jest metoda małych kroków – nie warto rzucać się od razu na głęboką wodę. Grunt to zacząć od wprowadzania niewielkich, ale codziennych nawyków. Ważne są nie tylko codzienne rytuały, ale także te występujące rzadziej. Do tego męska kosmetyczka – wbrew pozorom wcale nie powinna być lekka i mała.

Panowie również potrzebują wielu sprawdzonych kosmetyków oraz akcesoriów, którymi są m.in.:

  • żel oczyszczający do twarzy – lekki, bez alkoholu w składzie, dobrze myjący (szczegóły poniżej),
  • maszynki do golenia – jeżeli stosujesz maszynkę jednorazową, to użyj jej, tak jak wskazuje nazwa – jeden raz. To niezwykle istotne, gdyż wielokrotnie stosowane maszynki tego typu mogą doprowadzić do infekcji i dużej ilości podrażnień (ostrza po jednym zastosowaniu są już stępione, więc kolejne golenie jest trudniejsze),
  • pianka do golenia – tego typu produkty często podrażniają skórę, dlatego zadbaj o to, aby była delikatna i zmiękczała skórę,
  • krem nawilżający – jeżeli Twoja skóra wykazuje skłonności do intensywnego przesuszenia, wybierz produkt mocno nawilżający. W sklepach znajdziesz specyfiki odpowiadające Twoim potrzebom. Wybieraj te z wyższej półki, najlepiej wyprodukowane z naturalnych składników.
  • peeling – nie tylko złuszcza naskórek, ale też przynosi ulgę przy wrastających włoskach na twarzy,

Męska pielęgnacja – najistotniejsze informacje

O czym jeszcze warto pamiętać w temacie pielęgnacji skóry twarzy? Bardzo istotne jest to, by poznać rodzaj swojej cery. Panowie często nie wiedzą, czy mają skórę tłustą, suchą czy skłonną do podrażnień. Zazwyczaj nigdy się nad tym nie zastanawiali. Tymczasem, nie jest to trudne do określenia – skóra sucha po umyciu mydłem jest podrażniona, nawet lekko czy bardziej bolesna i ściągnięta. Cera tłusta zwykle się błyszczy i odznacza się niedoskonałościami. Skóra mieszana łączy cechy powyższych typów. Gdy uda Ci się określić, jaką masz cerę, o wiele łatwiej będzie Ci dobrać produkty, które przyniosą oczekiwane efekty.

Może się jednak okazać, że zakupione kosmetyki nie będą działać tak, jak powinny. To zupełnie normalne. Każdy reaguje inaczej na produkty, a to, że Twój znajomy jest zachwycony produktem X, nie oznacza, że sprawdzi się on także u Ciebie. Warto przetestować różne preparaty. W końcu na pewno uda Ci się znaleźć ten właściwy.

Jeżeli nie posiadasz w danym momencie odpowiedniego kosmetyku, np. żelu do mycia twarzy, oczyść skórę samą wodą i czystym ręcznikiem – zwykłe mydło będzie źle służyło Twojej cerze. Istotne jest również to, czym wycierasz twarz. Wykorzystuj do tego celu czysty ręcznik, najlepiej by służył Ci on tylko do tego. Drobiazg, ale ma ogromne znaczenie. Szybko zauważysz różnicę.

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz