makijaż na jesień
10 października 2021

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami, jeśli chodzi o makijaż. Podobnie jest z jesienią – gdy za oknem robi się szaro i pochmurno warto postawić na mocniejszy i bardziej kolorowy makijaż. Na co jednak warto zwrócić szczególną uwagę w nadchodzącym okresie? Przedstawiamy trzy trendy w makijażu na jesień, które zdobyły nasze serce i mamy nadzieję, że Wam również przypadną do gustu! 

W przypadku jesiennych stylizacji należy przede wszystkim zadbać o wyrazistość. Dotyczy to przede wszystkim oczu i ust. Jest to zresztą podyktowane nie tylko chęcią wyróżniania się na tle jesiennego, szarego krajobrazu, ale też względami praktycznymi. Pamiętajmy o tym, że jesienią nasza skóra jest bardziej wymagająca. Mroźny wiatr i deszcz może przesuszyć naszą skórę, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości podkład który: 

  • wygładza cerę,
  • nawilża,
  • chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem uv. 

Focus na usta

Odważne i wyraziste usta powróciły w wielkim stylu! Tej jesieni najnowsze trendy w makijażu skupiają się na na kontraście – ciemna, bordowa, mocno napigmentowana szminka prezentuje się wspaniale w towarzystwie idealnej cery (mocniejsze krycie, ale bez efektu ciężkości) oraz minimalistycznego makijażu oka. Dzięki ledwo widocznemu makijażowi twarzy, odważne czerwone usta wybrzmiewają na pierwszym planie, jednocześnie sprawiając, że ​​cały look łączy się w spójną i niezwykle efektowną całość.

Odważnie pomalowane powieki

Wezwanie do odważnego i bardzo kobiecego makijażu nie jest tylko deklaracją. Warto więc postawić na makijaż powiek w landrynkowych odcieniach – oranż, fiołki, fuksja lub błękit. Zaleca się jednak, aby przy wyborze tak żywych kolorów zrezygnować z mocnej szminki. Chodzi o to, aby powieki skupiały na sobie całą uwagę.

Niebieskie akcenty w makijażu

Kolor niebieski jest bardzo pożądany w jesiennym makijażu. Mowa tutaj o bardzo różnych jego odcieniach. W cenie jest więc indygo, szafirowy, kobaltowy czy błękitny. Co ciekawe – wszystkie te odcienie można wykorzystać w jesiennych stylizacjach według własnego uznania. Dobrym pomysłem będzie też niebieski eyeliner.  

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz