ogarnij brwi
7 listopada 2021

Pomada, kredka, a może cienie? Czyli jak perfekcyjnie podkreślić brwi. Idealne brwi dla każdego znaczą trochę coś innego. Jedne z nas uwielbiają misternie uzupełniony łuk, podczas gdy inne wolą bardziej naturalny efekt. Niezależnie od tego jaką opcję wybierzemy, jedno jest pewne – brwi stanowią ramę dla naszych oczu i niesamowicie ważny element twarzy, którego odpowiednie podkreślenie może przynieść świetne efekty.

Idealne brwi? Czym je osiągniesz?


Zależnie od tego jakie są nasze potrzeby i jakiego efektu szukamy, mamy do wyboru parę typów kosmetyków do brwi, po jakie możemy sięgnąć.
Pomady do brwi – często najbardziej trwałe, szczególnie jeśli są wodoodporne. Z ich pomocą możemy mocniej zdefiniować kształt brwi, uzyskać ostrzejsze linie niż w przypadku cieni, trochę bardziej stopniować efekt i rodzaj nasycenia. Możemy też dokładać warstwy i sprawić, że początek naszych brwi będzie delikatniejszy a szczyt łuku już bardziej ciemny. 
– Cienie do brwi – mogą dać nam bardzo naturalny i miękki efekt, a nakładane na mokro stworzą też bardziej ostrą linię. Są mniej trwałe, ale za to nie osadzają się na włosach, mogą być też dobrą opcją, jeśli potrzebujemy tylko dodatku. 
– Kredki – trwałe i dość precyzyjne, jednak z ich pomocą nie uzyskamy bardzo ostrych i imitujących włoski linii. Raczej równomiernie wypełnimy łuk, uzyskamy naturalny i subtelny efekt. 
– Pisaki – Jest to jedno z szybszych rozwiązań, bo dosłownie z pomocą paru ruchów możemy wypełnić łuk brwiowy. Wadą jest mniejsza ilość odcieni, możliwość starcia przy zetknięciu z wodą lub potem. Musimy też uważać przy początkowym odcinku łuku, bo tam musimy na prawdę delikatnie i precyzyjnie dorysowywać włoski, by nie przesadzić.

Nie zapomnij o….


Jeśli zamierzamy wybrać pomadę do brwi lub paletkę, dobrze jest zaopatrzyć się w skośny, ścięty pędzelek. Tutaj obowiązuje zasada; im bardziej precyzyjny i cienki, tym lepiej. I tu fajnie sprawdzi się np. pędzelek od Lash Brow.
Drugim niezbędnym narzędziem jest utrwalający żel, który utrzyma brwi w miejscu i ładnie je ułoży. Może to być albo transparentny produkt, albo nadający kolor. Z pomocą tego drugiego możemy nawet rozjaśnić lub przyciemnić włoski- zależnie od tego na jaki kolor się zdecydujemy. To świetna opcja dla osób, które nie chcą bawić się w rysowanie czy wypełnianie i zależy im tylko na konkretnym odcieniu włosków oraz wyczesaniu.
Mam nadzieję, że pomogłam chociaż troch w dokonaniu wyboru:)

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz