peeling kawitacyjny
11 lipca 2021

Każdemu zależy na pięknym wyglądzie skóry, lecz by tak się stało trzeba o nią odpowiednio dbać. Wśród podstawowych i najskuteczniejszych metod znajduje się złuszczanie naskórka poprzez zabieg peelingu. Poza wersjami, które można zastosować w domu, dostępne są również profesjonalne zabiegi. Jednym z nich jest peeling kawitacyjny, który może dać lepsze i trwalsze efekty. Na czym polega ta metoda i kto może z niej skorzystać?

Co to jest kawitacja?

Peeling kawitacyjny to doskonały sposób na dogłębne oczyszczenie skóry, przede wszystkim w okolicy twarzy. Zabieg ten jest bardzo delikatny oraz nie podrażnia skóry. W związku z tym jest on polecany przede wszystkim do skóry delikatnej, wrażliwej, cienkiej oraz z problemami naczynkowymi.

Z jego pomocą można w szybki oraz skuteczny sposób usunąć zrogowaciały naskórek oraz wszelkie zanieczyszczenia, które to nagromadziły się na twarzy.
Peeling kawitacyjny jest w pełni bezbolesny, a po jego profesjonalnych wykonaniu można zaobserwować tylko i wyłącznie delikatne zaczerwienienie skóry.
Aby wykonać w pełni skuteczny zabieg kawitacyjny niezbędne jest wysokiej jakości urządzenie do kawitacji.

Jaki jest cel jej stosowania?

Bez względu na to jaka metoda zostaje zastosowana, peeling polega na złuszczeniu martwego naskórka, co pozwala na odsłonięcie młodszych warstw skóry. W ten sposób skóra odzyskuje swój naturalny kolor, wygląda lepiej i zdrowo. Dodatkowo tak oczyszczona skóra łatwiej przyswaja także wszelkie preparaty kosmetyczne. Tego typu działania podejmuje się zatem w celu poprawienia kondycji skóry. Często również jako przygotowanie jej do ewentualnych dalszych zabiegów o charakterze nawilżającym lub odżywczym.

Jakie są jego efekty?

Peeling kawitacyjny jest coraz częściej wybierany przez tysiące kobiet, które to chcą cieszyć się każdego dnia gładką oraz zadbaną skórą w obrębie twarzy.
I nic w tym dziwnego, gdyż kawitacja ultradźwiękowa jest bardzo korzystnym zabiegiem, który:

 • hamuje namnażanie się bakterii
 • reguluje gospodarkę wodną
 • dostatecznie dotlenia skórę
 • pobudza odbudowę zniszczonych komórek
 • dogłębne oczyszcza skórę
 • likwiduje martwe komórki naskórka
 • rozjaśnienia istniejące na twarzy przebarwienia
 • zmniejsza wągry i inne niedoskonałości
 • skutecznie leczy trądzik
 • doskonale odświeża i wygładza skórę
 • wypełnienia zmarszczki
 • ujędrnienia oraz nawilża skórę

Zabieg peelingu kawitacyjnego można wykonywać maksymalnie raz w tygodniu i w najdłuższym przypadku w okresie od pięciu do sześciu tygodni. Taka częstotliwość jest jednak wskazana względem osób z cerą bardzo problematyczną oraz zmagających się z uciążliwym trądzikiem. Zależnie od rodzaju problemów ze skórą liczba zabiegów przy takiej cerze może wynosić od trzech do sześciu, w odstępach tygodniowych, dwutygodniowych czy miesięcznych. Z kolei w kontekście skóry normalnej peeling może być wykonany nawet jednorazowo, w celu odświeżenia cery. Dotyczy to szczególnie osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z takimi zabiegami. Nawet przy skórze normalnej można się również zdecydować na powtarzanie zabiegu co miesiąc. Jest to związane z tym, że regeneracja naskórka trwa właśnie około trzydziestu dni, więc taka częstotliwość pozwoli osiągać bardzo zadowalające efekty.

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz