24 stycznia 2022

Zadaniem makijażu jest wyeksponowanie walorów kobiecej urody i zatuszowanie ewentualnych mankamentów. Niektóre panie w ogóle się nie malują, inne korzystają z make up’u wyłącznie na specjalne okazje. Są też takie, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez perfekcyjnie wymalowanej twarzy, a zwłaszcza oczu. Jak zrobić to idealnie, aby wyglądać naturalnie i czuć się swobodnie, jednocześnie zachwycając nienagannym lookiem? Czemu służy kreska kredką na górnej powiece i jak malować linię wodną oka? Poznaj kilka praktycznych wskazówek!

Make up oczu – tych błędów nie popełniaj

Może wydawać się, że malowanie oczu to proste zadanie – wystarczy kreska na dolnej powiece i cienie na górnej, tusz do rzęs i… gotowe. Ale czy faktycznie tak jest? Jak wykonać te czynności w sposób, który doda Ci urody i przyniesie satysfakcjonujące rezultaty? Przede wszystkim należy unikać kilku podstawowych błędów:

  • nieumiejętne rysowanie kreski pod okiem – wiele kobiet, chcąc mieć optycznie większe oczy, maluje grubą kreskę na dolnej linii rzęs, zupełnie pomijając górną część. Efekt jest odwrotny od zamierzonego, a więc oko zaczyna wyglądać na mniejsze niż w rzeczywistości, sprawia wrażenie opadającego i smutnego. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy zastosujesz ciemny kolor kredki. Malowanie linii wodnej oka lepiej wykonać jaśniejszym odcieniem – brązem, beżem lub… bielą. Pamiętaj, że pomijanie kreski na górnej powiece nienaturalnie zaburza proporcje i sprawia, że zamiast otworzyć – wizualnie zamkniesz oko,
  • brak bazy pod cienie do powiek – czy jest ona niezbędna? Może się wydawać, że nie – przecież da się zrobić makijaż oka kredką i cieniami nałożonymi bezpośrednio na skórę. Po co zatem stosować bazę? Sprawia ona, że kolory na powiece prezentują się bardziej wyraźnie i przedłuża trwałość make up’u,
  • nakładanie nieroztartych cieni – nieważne, czy chcesz wykonać delikatny makijaż oka czy wykreować odważny, imprezowy look. Zawsze powinnaś pamiętać o zblendowaniu cieni – głównie wtedy, gdy korzystasz z kilku odcieni jednocześnie. Pozwoli Ci to uzyskać płynne przejście pomiędzy kolorami i zapewni naturalny efekt. 

Linia wodna oka – jak malować i jak wizualnie powiększyć oczy kredką?

Choć wielu kobietom wydaje się, że to prosty element makijażu, należy pamiętać o ryzyku, jakie generuje źle wymalowana linia wodna. Oko – jak już wspomniano – może wyglądać na małe, jeśli wykona się kreskę nieodpowiednim kolorem. Dlatego profesjonalne kosmetyczki odradzają używania w tym celu czarnej kredki. O wiele bezpieczniejsze jest wykorzystanie jaśniejszych odcieni – dzięki nim oczy zostaną optycznie otwarte i powiększone. Warto też pamiętać, żeby użyć kredki nie tylko na dolnej części oka, jaką stanowi linia wodna. Makijaż powinien być proporcjonalny, dlatego przyda się również kreska na górnej powiece.

Należy zwrócić uwagę na jakość stosowanej kredki – sprawdź jej skład i przeprowadź test, zanim wykonasz make up z jej użyciem. Tanie produkty mogą uczulać i podrażniać śluzówkę, dlatego lepiej kupować te pochodzące od sprawdzonych firm.

Makijaż z kreską na górnej powiece – kiedy się sprawdzi i jak go wykonać?

Jeśli chcesz uzyskać idealny makijaż oczu, kreska na górnej powiece musi być perfekcyjna. Kluczem do sukcesu będzie zachowanie symetrii i nieprzesadzanie z grubością malowanej linii. Zbyt duża może wyglądać nachalnie i ciężko, w skrajnych przypadkach nawet agresywnie. Bezpieczniejszym rozwiązaniem okazuje się narysowanie cienkiej linii, która subtelnie odmieni makijaż. Gruba kreska nie jest już modna, dlatego kobiety odchodzą od jej stosowania.

Kolejną kwestią jest malowanie dolnej powieki. Cienie muszą być na niej odpowiednio roztarte, dlatego warto w tym celu korzystać z małego pędzelka. Idealne zblendowanie zapewni naturalny wygląd i optycznie powiększy oko.

Zależy Ci, aby Twój make up był idealny i zachwycał wszystkich perfekcyjnym wykonaniem? Kieruj się powyższymi wskazówkami, unikaj wspomnianych błędów i zawsze wyglądaj doskonale!

Dodaj komentarz