sekrety koreańskiej pielęgnacji
9 maja 2021

Koreanki znane są z tego, że mimo upływu lat ich skóra wygląda nieskazitelnie. Na ich twarzach nie widać niedoskonałości a zmarszczki pojawiają się dużo później.  W czym tkwi sekret? Koreanki słyną z miłości do zabiegów upiększających i najlepszych kosmetyków. Co wieczór, w dziesięciu przemyślanych krokach oczyszczają cerę, nawilżają i robią wszystko co w ich mocy, aby zatrzymać starzenie i wyglądać jak najdłużej jak lalki! Poznaj sekrety koreańskiej pielęgnacji i zastosuj je w swojej rutynie pielęgnacyjnej.

Etapy koreańskiej pielęgnacji twarzy:

Krok 1 – oczyszczanie kosmetykiem na bazie olejków

Pewnie zmartwię niektóre z Was, ale ochlapanie twarzy wodą i przetarcie jej ręcznikiem to nie jest oczyszczanie. No nie. Koreanki mają obsesję na punkcie prawidłowego oczyszczania skóry, bo wiedzą, że to punkt wyjścia do dalszych zabiegów.

Na tym etapie dobrze jest wykonać masaż twarzy. Sam masaż poprawia krążenie i może przyczynić się do uzyskania zdrowszego kolorytu cery.

Krok 2 – oczyszczenie kosmetykiem na bazie wody

Po użyciu kosmetyku na bazie olejku, przyszedł czas na usunięcie potu, kurzu lub innych zanieczyszczeń, które jeszcze pozostały na skórze.

Do tego celu można użyć pianki bądź żelu myjącego.  Trzeba jednak pamiętać, że te kosmetyki  mają odczyn pH zasadowy. Mogą one naruszyć naturalne pH naszej skóry, które wynosi 5.5, dlatego niezbędne jest użycie toniku.

Krok 3 – złuszczanie

Złuszczanie wspomaga regenerację naskórka, dzięki czemu cera staje się gładsza, jaśniejsza i ma bardziej wyrównany koloryt. Ponadto dzięki pozbyciu się warstwy martwych komórek, wszystkie produkty, których użyjesz na twarz będą miały lepszą przenikalność w głębsze warstwy skóry. Regularne peelingi stymulują produkcję kolagenu, dzięki któremu skóra jest jędrna i elastyczna, a także poprawiają krążenie krwi i pomagają zmniejszyć występowanie drobnych oraz głębokich zmarszczek. Również dla posiadaczek cer trądzikowych złuszczanie ma kluczowe znaczenie – dzięki pozbywaniu się martwych komórek, zmniejszamy ryzyko zatkania porów, które następnie powodują powstawanie wągrów oraz wyprysków.

Krok 4 – tonizacja

Jak już wcześniej wspomniałam, kosmetyki na bazie wody mają odczyn zasadowy i mogą naruszyć równowagę kwasowo – zasadową naszej skóry. Zadaniem toniku jest oczyścić cerę i doprowadzić ją do jej naturalnego pH. Ponadto tonik wzmacnia naturalną barierę ochronną, aby skóra przez długi czas pozostała gładka i zdrowa.

Krok 5 – esencja

Esencje są uważane za serce koreańskiej pielęgnacji i najważniejszy etap rytuału. Mają rzadszą i bardziej wodnistą konsystencję niż serum i ampułki. Większość z nich zawiera aktywne składniki, które pomagają nawilżyć cerę, rozjaśnić oraz ujędrnić ją, wyrównać jej koloryt a także zredukować widoczność zmarszczek.

Krok 6 – koncentrat, ampułka lub serum

Koncentraty mają gęściejszą konsystencję niż esencja, ponieważ zawierają większą dawkę składników aktywnych. Stosowane są na konkretne problemy skórne – przebarwienia, zmarszczki wokół ust lub popękane naczynka.

Krok 7 – maseczka w płachcie

Maseczka pomaga zatrzymać w skórze wilgoć oraz substancje odżywcze, które nakładaliśmy na twarz w poprzednich krokach naszej pielęgnacji.

Krok 8 – krem pod oczy

Obszar wokół oczu jest bardzo często pomijany w naszej codziennej pielęgnacji. Nie kupujemy osobnego kremu, używamy tego, którym smarujemy całą twarz (albo i nie smarujemy wcale…), a to właśnie ten obszar jest bardzo wrażliwy i wymagający, ponieważ skóra wokół oczu jest najcieńsza i najdelikatniejsza na całej twarzy. Regularne stosowanie kremu pod oczy może powstrzymać powstawanie cieni, opuchlizny oraz kurzych łapek.

Krok 9 – nawilżanie

Dopiero w kroku dziewiątym pojawia się produkt, który zazwyczaj stosujemy niemal samodzielnie, zaraz po oczyszczaniu. Owszem, dobry krem nawilżający użyty solo pielęgnuje skórę i dostarcza jej potrzebnych składników, za to zastosowany w duecie z serum zatrzymuje wszystkie składniki aktywne w skórze. Krem do twarzy działa bardziej powierzchniowo niż serum, dlatego oba te produkty doskonale się uzupełniają.

Krok 10 – krem z filtrem przeciwsłonecznym

Niestety w Polsce nie przywiązujemy do niego zbyt wielkiej uwagi, bardziej zależy nam na oczyszczeniu, złuszczeniu, nawilżeniu. Nie doceniamy jak wielką rolę filtry przeciwsłoneczne  odgrywają w pielęgnacji skóry. Trzeba pamiętać, że to właśnie one zapobiegają przedwczesnemu starzeniu i chronią naszą skórę przed nowotworami.

Zabrnęłaś już do końca artykułu i poznałaś sekrety koreańskiej pielęgnacji. Nie musisz stosować tych wszystkich kroków codziennie. Złuszczanie skóry i maseczki możesz stosować 1-2 razy w tygodniu. Ale pamiętaj im większa systematyczność tym szybciej Twoja skóra Ci się odwdzięczy.

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz