szczotkowanie ciała
25 lipca 2021

Szczotkowanie ciała metodą „na sucho” (bez użycia wody lub specjalnego produktu) to masaż, który połączony jest z peelingiem ciała. W ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność za sprawą dobroczynnych właściwości, które serwuje nie tylko skórze, ale również organizmowi. Szczotkowanie ciała pozwala ujędrnić skórę, pozbyć się martwego naskórka oraz cellulitu. Jak wykonać taki masaż i czym sugerować się wybierając szczotkę do masażu?

Jakie są korzyści szczotkowania ciała?

Wykonując masaż szczotką, przede wszystkim usprawniasz przepływ limfy i pobudzasz krążenie. Regularny masaż pobudza też syntezę kolagenu i elastyny, a dodatkowo taki zabieg działa jak peeling ciała i usuwa martwy naskórek z jej powierzchni.Jakie efekty daje regularne szczotkowanie?

  • wygładza fakturę skóry
  • wspomaga walkę z cellulitem i ujędrnia skórę
  • zapobiega wrastaniu włosków po goleniu i niweluje ten problem
  • wspomaga redukcję świeżych rozstępów i zapobiega ich powstawaniu
  • usprawnia przepływ limfy – wspomaga usuwanie toksyn z organizmu
  • przygotowuje skórę na lepsze przyjęcie składników aktywnych z kosmetyków pielęgnacyjnych
  • pobudza krążenie, a dzięki temu rozgrzewa – jesteś zmarzluchem? Szczotkowanie zimowym porankiem rozgrzeje Cię lepiej niż gorąca herbata 😉

Czym się sugerować wybierając szczotkę?

Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego włosia. Unikaj włókien syntetycznych i postaw na te naturalne, a jeśli dopiero zaczynasz lub Twoja skóra jest wrażliwa postaw na miękkie włosie. Skóra po takim masażu nie powinna być silnie zaczerwieniona i podrapana. Pamiętaj, to nie może boleć. 😉 Włókna roślinne są zazwyczaj twardsze i ostrzejsze niż włosie zwierzęce, np. włosie dzika. Szczotkowanie na sucho szczotką z włosia dzika może być delikatniejsze, jednak nie jest to opcja wegańska, jeśli zależy Ci na tym. Ważne jest też, żeby szczotka posiadała uchwyt, dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci szczotkować trudniej dostępne miejsca, np. plecy.

Jak często wykonywać zabieg szczotkowania?

Jak często wykonywać taki zabieg? Przede wszystkim regularnie. Najlepiej byłoby szczotkować ciało codziennie, jednak nic złego nie stanie się jeśli czasem odpuścisz lub będziesz robić masaż co drugi dzień. Najważniejsza jest systematyczność, to tylko dzięki niej zobaczysz efekty, szczególnie jeśli walczysz z cellulitem, rozstępami lub wiotką skórą. Po prostu szczotkuj ciało raz dziennie, każdego dnia (nie częściej).

Jak prawidłowo wykonać masaż szczotką?

Szczotkowanie może trwać chwilę lub dłuższą chwilę, w zależności od tego ile masz czasu i chęci. Nie ma określonej normy czasu, liczy się jakość wykonania, ale myślę, że zmieścisz się w max. 5 minutach. 😉 Taki masaż to coś więcej niż szczotkowanie ud i pośladków, Twoje całe ciało i organizm mogą na tym skorzystać! Jak więc go wykonać?

Zacznij od stóp lub dłoni i wymiatającym ruchem kieruj się ku sercu – to tak naprawdę jedyna zasada, której musisz się trzymać. Jeśli zaczynasz od stóp, po nich przejdź kolejno na łydki, uda, pośladki i dolną część pleców. Potem dłonie, przedramiona i ramiona. Na końcu kark, również z góry na dół – do serca.

Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz