Trehaloza i jej dobroczynne działanie
17 lipca 2022

Masz cerę suchą lub odwodnioną, której potrzebna jest szybka dawka nawilżenia? W składzie kosmetyków szukaj trehalozy. To naturalny dwucukier, który nie tylko nawilża cerę, ale także działa przeciwzmarszczkowo. Co jeszcze warto wiedzieć o trehalozie? Co warto stosować?

Czym jest trehaloza?

Trehaloza to naturalnie występujący dwucukier, dokładniej mówiąc disacharyd zbudowany z dwóch cząsteczek glukozy. A mówiąc najprościej jest to rodzaj cukru. Spotykana jest w środowisku przyrodniczym, głównie w roślinach, gdzie pełni rolę ochronną. I właśnie ta cecha jest w niej najbardziej wartościowa dla skóry człowieka.

Jak działa na skórę?

Trehaloza posiada zdolność do odwzorowywania cukrów, znajdujących się w naturalnym czynniku nawilżającym skórę (NMF). Dzięki temu wiąże wodę w naskórku, co wpływa na utrzymanie wilgoci, a to skutkuje lepszym nawilżeniem skóry. Ponadto trehaloza chroni skórę (a także włosy) już na poziomie komórkowym, co oznacza, że są one mniej podatne na uszkodzenia. Trehaloza chroni przed czynnikami zewnętrznymi, przykładowo przez promieniowaniem słonecznym UV, wszelkimi zanieczyszczeniami, a także substancjami, które mogą być drażniące oraz innymi niebezpieczeństwami, które mogą prowadzić do odwodnienia i nadwyrężenia skóry. działanie te będą niezwykle pomocne przy pielęgnacji skóry wrażliwej oraz suchej.   Trehaloza to również składnik o działaniu przeciwstarzeniowym. Wykazuje ona właściwości przeciwutleniające, czyli zwalczające wolne rodniki, które prowadzą do starzenia się skóry.

W jaki sposób trehaloza chroni twoją skórę?

Działając na poziomie komórek, trehaloza zapobiega ich uszkodzeniu przez czynniki zewnętrzne, takie jak.:

  • Wolne rodniki.
  • Promieniowanie UV.
  • Smog.
  • Inne czynniki środowiskowe.

Oprócz działania nawadniającego, wykazuje także właściwości przeciwutleniające. Pozwala redukować stres oksydacyjny, minimalizując występowanie zmarszczek. Ponadto chroni znajdujące się w skórze właściwej fibroblasty, dzięki czemu wspomaga produkcję kolagenu. Dostarczona zewnętrznie wraz z produktami kosmetycznymi działa przeciwzmarszczkowo, odżywczo i nawadniająco.

Kosmetyk z trehalozą, który musisz mieć

Jeśli Twoja skóra jest mocno przesuszona to jest to produkt, który warto dorzucić do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. NACOMI Next Level Serum do Twarzy Trehalose 10% stanowi ekstremalną dawkę nawodnienia dla spragnionej skóry. Zawarty peptydowo-ceramidowy kompleks DERMAXY rewitalizuje skórę oraz stymuluje odbudowę bariery hydrolipidowej. W połączeniu z trehalozą i kwasem hialuronowym nie tylko nawilża cerę, ale także działa przeciwzmarszczkowo, nadając jej piękny i zdrowy wygląd.

Trehaloza – czy wiesz, że…

  1. W codziennym życiu znajdziemy ją w pożywieniu: w chlebie czy warzywach.
  2. Stosowana jest jako naturalny słodzik w dżemach lub lodach.
  3. Trehaloza ma ogromną moc – dzięki właściwościom silnie nawilżającym, pozwala przetrwać roślinom pustynnym w ekstremalnych warunkach klimatycznych.
  4. Trehaloza jest silnym antyoksydantem – chroni tkanki roślin przed promieniowaniem UV, dzięki czemu mogą przetrwać w trakcie suszy.
Śledź nas na facebook

Dodaj komentarz