Skompletowanie zawartości wakacyjnej kosmetyczki bywa nie lada wyzwaniem. Co koniecznie powinno się w niej znaleźć, a z czego możesz zrezygnować? Czym się kierować wybierając kosmetyki, które pojadą z Tobą na wakacje? Wakacyjny niezbędnik jest zbiorem kosmetyków, których nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce podczas tegorocznych wakacji.
Niestety każda walizka ma swoją pojemność. I to właśnie jej wielkość najczęściej decyduje o tym, jakiej wielkości i co z tym związane, jakiej zawartości będzie kosmetyczka, którą do niej zapakujemy. Dlatego planując wakacyjny wyjazd, warto dokładnie się zastanowić, co zapakować do kosmetyczki, żeby wybrane produkty zapewniły nam kompleksową pielęgnację i jednocześnie nie zajęły większej części zabranego z domu bagażu. Co w naszej kosmetyczce powinno się znaleźć?
1. Mokre chusteczki
Intymne, zwykłe, antybakteryjne jak również te do demakijażu – sprawdzają się w każdej sytuacji i ratują. Obojętnie, czy spędzasz czwarty dzień pod namiotem bez dostępu do wody, czy tylko musisz wyczyścić ręce przed spożyciem posiłku dłońmi. Czasem też zwyczajnie ma się ochotę odświeżyć, a niektóre dodatkowo poprawiają humor, gdy ładnie pachną.
2. Dobrze nawilżający żel pod prysznic
Oszczędzi Wam problemów z suchą skórą i nie będzie wielkiego dramatu kiedy zaaferowane wakacyjnymi przyjemnościami nie będziecie miały czasu użyć balsamu po prysznicu.
3. Balsam nawilżający w małym opakowaniu
Po 2 tygodniach balsam na pewno się skończy i nie będziecie wracać do domu z resztką produktu i wielkim opakowaniem.
4. Nawilżający krem do rąk
Nie wyobrażam sobie ani jednego dnia bez kremu do rąk. Jeżeli świetnie nawilża to dodatkowo macie z głowy zabieranie różnych olejków do paznokci jak również tego typu zwalczaczy suchych skórek.
5. Krem do zmęczonych nóg
Wbrew pozorom najważniejszy kosmetyk w wakacyjnym niezbędniku. Jeżeli tak jak ja uwielbiacie zwiedzać miasto na piechotę, to znacie to uczucie ciężkich, zmęczonych i bolących stóp, które dopada Was zawsze wieczorem.
6. Szampon
Prawdę mówiąc biorę ten w…najmniejszym opakowaniu. Najczęściej sięgam po produkty Loreal, ponieważ dobrze nawilżają i są zdecydowanie bardziej poręczniejsze od wielu ogromnych – ekonomicznych opakowań jakie się teraz produkuje.
7. Krem z wysokim filtrem do twarzy
Nie można zapomnieć o takim kremie w wakacyjnej walizce. Na pewno pojawią się takie dni, że Wasza skóra Wam za to podziękuje.
8. Wysoki krem z filtrem do ciała
Pamiętajcie koniecznie o takim kremie (zwłaszcza jeśli lecicie opalać się nad basenem w ciepłych krajach). Nie dajcie sobie wmówić, że: „jak się posmarujesz to się nie opalisz”.
9. Krem po opalaniu
Warto go mieć ze sobą bo nigdy nie wiadomo jak bardzo się opalimy. Lepsze to niż latanie po kefir do spożywczego 😉
10. Sprawdzony antyperspirant
Tego punktu chyba nie muszę tłumaczyć, ale antyperspirantu, wacików i szczoteczki do zębów zawsze zapominam, więc na liście musiały się pojawić.
11. Waciki
Najmniejsza znaleziona paczka. Przydają się nie tylko do zmywania makijażu, ale również jako ratunek dla obtartych pięt (wkładamy waciki w skarpetki i wskakujemy w trampki) albo zamiast oddzielnego ręcznika do twarzy. Warto je mieć.
Mam nadzieję, że mój wakacyjny niezbędnik sprawdzi się również u Ciebie 🙂
Zostaw odpowiedź
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.